Kočky

Micka

Kočky s naší rodinou sdílejí dům už hodně dlouhou dobu. První kočička, na kterou si pamatuji byla Micka - tu jsme měli asi 8 let. Micka byla mourovatá. Za svého života měla spoustu koťátek, která se ale většinou nedožila ani měsíce. Její koťátka byla převážně černá s bílými pacičkami a bílou náprsenkou. Jediné, které se dožilo asi jednoho roku si sestra pojmenovala Ťapka, samozřejmě kvůli bílým pacičkám. Vlastně každý rok se jedno malé koťátko jmenovalo Ťapka.

Terezák

Kocourek TerezákKdyž nám Micka umřela, chtěl jsem po rodičích nějakou novou kočičku, ale oni mi ji nechtěli dovolit. V té době měla sousedovic kočka koťátka. Jednou, když se vyhřívala u sousedů na dvorku na sluníčku, volal jsem na ně "čččč". Jedno se zvedlo a přišlo ke mně. Odnesl jsem si ho k babičce, (která bydlí ve stejném domě jako my) protože k nám kočky nesměly. Ptal jsem se babičky, jestli je to kocourek nebo kočička a ona říkala, že kočička. Pojmenoval jsem si ji Terezka. Terezka dostala nažrat, aby se jí u nás líbilo. Kočička to snědla, ale pořád chtěla ven. Nakonec zalezla za skříň, kde pobyla asi hodinu, a když vylezla, najednou se jí u babičky líbilo. Od té doby jsem si jí vždycky přivolal od sousedů na dvorku a hrál jsem si s ní u babičky.
Po nějaké době jsme zjistili, že Terezka je kocourek. Kocourek byl přejmenován na Terezi, z čehož později vzniklo Terezák, Terka, Terka Rezák apod.
Když bylo druhé léto po tom, co se Terka narodil, a my jsme se vrátili z dovolené, vyprávěla nám babička o tom, že se u ní kocourek už dlouho neukázal. Od té doby už k nám nepřišel nikdy, asi ho potkal stejný osud jako další rok Macíka...

Macík

Kocourek MacíkTo bylo na jaře, asi rok a půl po tom, co se ztratil Terezák. Mé sestře zavolala kamarádka, že mají doma nějaké nalezené koťátko, ale že už u nich nesmí být, a jestli bychom ho nechtěli. Já, Dana i babička - tedy všichni, kdo byli v tu chvíli doma, jsme se shodli na tom, že koťátko chtít budeme. Dana zavolala té kamarádce a ješte ten den jsme měli koťátko dostat. Proběhlo to takhle: Před náš dům přijelo auto, vystoupila dívka, podala nám kotě a igeliťák s granulemi a zase odjeli. Tak jsme získali Macíka. Akorát jsme se potom báli, co tomu řekne táta, až přijde z práce, ale vše dopadlo dobře.
Macík u nás žil asi rok. Nakonec se mu přihodilo to, co asi všem kocourům, o kterých píšu: Jednou když jsem šel ráno na vlak do Náchoda (kam chodím do školy) uviděl jsem na silnici přejetou kočku, která vypadala jako náš Macek, ale nebyl jsem si jistý. Od té doby už jsme ho však neviděli...

Micík

Koťátko MicíkKocourek MicíkI když už kocourek Macík nežil, narodilo se kočce od sousedů pár koťátek, jejichž otec byl Macík. Jedno z nich mělo bílou hlavičku a to jediné zůstalo. Protože jeho rodiče se jmenovali Macík a Micka, chtěli jsme jméno pro koťátko odvodit od toho. A tak dostalo jméno Micík.
Kocourek Micík chodil k nám domů, stejně jako Terezák. Micík už ale nemusel jen k babičce a mohl i k nám nahoru, kde jsme si s ním hráli a několikrát jsme si ho taky nafilmovali. Když ale Micík vyrostl, už se mu u nás nelíbilo a "nechtěl s námi nic mít". Dokonce když jsme ho jednou vzali na balkón, odkud dřive rád vyhlížel, skočil dolů - naštěstí se mu nic nestalo. Nakonec ho však asi potkal stejný osud jako Macíka.

Terezka

Kočička TerezkaNejmladší kočičkou, která u nás "oficiálně" bydlela je Terezka. Byla to vlastně první kočička, která byla opravdu moje (Micka byla babičky, Terezák a Micík sousedů a Macík sestry Dany).
Terezka se narodila 30. dubna 2001 kočce Julince, která patří tátovým známým. Nejprve jsme mysleli, že je to kocourek - ten se měl jmenovat Mikeš. Nakonec, to už bydlela u nás, jsme ale zjistili, že je to kočička a dostala jméno Terezka. Později jsem se rozhodl, že naší kočičce vymyslím celé "lidské" jméno. Dokonce dostala tři jména: Terezka Micka Černá. Micka proto, že na ni tak volala babička, přestože jsem jí stokrát opakoval: "Babi, ta kočka se jmenuje Terezka!" A příjmení vzniklo... no, z čeho asi?
Terezka na radiátoruTerezka je také na nejvíce fotkách ze všech těchto koček. To už jsem totiž měl digitální foťák a u něj fotky nestojí prakticky nic. Naše černá kočička také u nás doma strávila ze všech koček nejdelší dobu. Teprve pro ni jsme nakupovali kočičí konzervy, granule, kočkolit a podobně. Myslím, že i kočičce se u nás moc líbilo, i když často chodila dolů k babičce - vlastně každý všední den, kdy jsme dopoledne nebyli doma.
V létě Terezka byla nejvíce na dvorku, zato v zimě se tam ani neukázala. Snad nejvíce ze všech koček neměla ráda sníh. Do něj se odvážila, až když jsme na dvorku prohrnuli cestičky. Nakonec ale skákala i do hlubokého sněhu, ale obvykle jen na "lov" sněhových koulí. A vždy, když přišla ze zimy domů, hned skočila na radiátor a na něm se vyhřívala.
Později, když byl Terezce asi rok, začala chodit za kocoury. Potom se ale začal její zdravotní stav zhoršovat. Dlouho jsme chodili k veterináři, ale nakonec to nebylo stejně nic platné...

Kulíšek

Malý KulíšekKocour Kulíšek a bílá myšKocourek Kulíšek patří zase k těm kocourům, kteří bydlí u našich sousedů, ale naučili se chodit k nám. Malá sousedka ho sice pojmenovala Kulíšek, ale my mu říkáme ko(co)urek. Rád spí na více či méně obvyklých místech. Dřiv, dokud byl ještě kotě, si často hrál. Teď maximálně hlídá a snaží se ulovit bratrovu bílou myš.
O kourka jsme málem přišli na jaře 2004, kdy ho srazilo auto. Skoro půl roku se musel léčit a musely se mu amputovat asi dvě třetiny ocasu, ale nyní je opět v pořádku.